ZESPÓŁ MENSBONA

Karolina Mielczarek

Karolina Mielczarek

Ukończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, o specjalizacji klinicznej dzieci i młodzieży. Dalszą wiedzę zdobywałam w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Równocześnie skończyłam 3,5 letnią analityczną grupową terapię treningową.

Praktyki zawodowe zdobywałam na oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu przy Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym oraz w Towarzystwie Rozwoju Rodziny. Doświadczenie w pracy terapeutycznej rozwijałam w Poradni Zdrowia Psychicznego „EMPATIO”. Aktualnie zatrudniona jestem w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów jako specjalista psychologii.

Od 12 lat pracuję z pacjentami, prowadzę wykłady oraz szkolenia. Równolegle stale podnoszę swoje kompetencje zawodowe, poprzez kursy i szkolenia, takie jak „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” dla realizatorów czy rekomendowane przez PARPA „Specjalistyczne oddziaływania edukacyjno- korekcyjne wobec sprawców przemocy w rodzinie, przy wykorzystaniu Modelu Duluth”, a także mediacje rodzinne.

Dbając o wysoką jakość wykonywanej pracy i dobro swoich pacjentów, zawsze kieruję się standardami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa, a swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularniej superwizji.

Katarzyna Rusak-Sarecka

Katarzyna Rusak-Sarecka

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu, o specjalności klinicznej oraz dyplomowanym seksuologiem klinicznym. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna na Uniwersytecie SWPS, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Aktualnie w trakcie czteroletniego kursu psychoterapii, organizowanego przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. W ramach kształcenia zawodowego odbyłam staże w ośrodkach publicznych oraz gabinetach prywatnych.

Oferuję poradnictwo i konsultacje w zakresie: obniżonego nastroju, depresji, zaburzeń lękowych i nerwicowych, objawów psychosomatycznych, trudności w relacjach z innymi, stawiania granic, niskiego poczucia własnej wartości, kryzysu w związku, kryzysu z powodu zmiany, żałoby, straty. Swoją pomoc kieruję do wszystkich potrzebujących wsparcia, zrozumienia i towarzyszenia w trudnych sytuacjach życiowych. Udzielam poradnictwa seksuologicznego w ramach : Przeżywania trudności w sferze seksualności Problemów seksualnych kobiet:

  • Utrata, osłabienie pożądania seksualnego
  • Lęki związane z życiem seksualnym
  • Niechęć do podejmowania kontaktów seksualnych
  • Anorgazmia - trudności w osiąganiu oraz przeżywaniu orgazmu
  • Dyskomfort podczas współżycia (dyspareunia, pochwica)
  • Hiperseksualność (uzależnienie od seksu)
Problemów seksualnych mężczyzn:
  • Osłabienie bądź utrata pożądania seksualnego
  • Trudności z kontrolą wytrysku
  • Nadmiernie nasilona potrzeba podejmowania aktywności seksualnej
  • Lęki związane z życiem seksualnym
  • Trudności w relacjach partnerskich

Problemów dotyczących orientacji czy tożsamości płciowej - poradnictwo i pomoc zorientowane na specyfikę i potrzeby osób nieheteronormatywnych, transpłciowych, niebinarnych, aseksualnych.

Poradnictwo nie jest skierowane jedynie do osób, mierzących się z trudnościami w sferze seksualnej. Spotkania są okazją do edukacji seksualnej oraz odkrywania swojego potencjału w istotnej sferze naszego życia. Kontakt psychologiczno – terapeutyczny jest dla mnie spotkaniem w bezpiecznej przestrzeni , w atmosferze otwartości, zaufania i szacunku. Wyznaję wartości pozytywnej seksualności, czyli podejścia, które zachęca do afirmacji swojej seksualności, akceptacji dla przejawów płciowości, dbania o zdrowie, bezpieczeństwo oraz świadomą zgodę.

W trosce o wysoką jakość wykonywanej pracy i dobro swoich pacjentów kieruję się Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa. Pracuje zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz WPATH – World Professional Association for Transgender Health. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w branżowych kursach i szkoleniach.

Katarzyna Mądrecka

Katarzyna Mądrecka

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzałam w trakcie całościowego kursu psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, który jest akredytowany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jestem wieloletnim pracownikiem w obszarze pomocy społecznej, a także sądownictwa. Ukończyłam liczne kursy podnoszące kompetencje zawodowe, w tym „Trening Zastępowania Agresji” (TZA), oddziaływania w ramach Interwencji Kryzysowej czy „Specjalistyczne oddziaływania edukacyjno-korekcyjne wobec sprawców przemocy w rodzinie, przy wykorzystaniu Modelu Duluth”, a także szkolenie „Rozpoznawanie przemocy domowej oraz formy pomocy osobom doświadczającym przemocy domowej”. Od 2012r. wspieram rodziców w szczególnie trudnych dla nich sytuacjach życiowych, a często swoimi działaniami obejmuję całe rodziny.

W pracy z pacjentami kieruję się kodeksem etycznym psychoterapeuty, będąc uważną na ich potrzeby. Korzystam z regularnej superwizji.